U Braniborské brány v Berlíně fandilo německým fotbalistům přes 200 tisíc lidí

Německou radostí skončil fotbalový šampionát v Brazílii. Tým trenéra Joachima Löwa porazil ve finále mistrovství světa Argentinu v nastaveném čase 1:0. Krátce před půlnocí tak v Německu naplno vypukly oslavy.

Berlín. Němečtí fanoušci sledují na velkoplošných obrazovkách finále MS ve fotbale | Zdroj: Reuters

U Braniborské brány v Berlíně se sešlo fandit přes 200 tisíc lidí.

„Je zajímavější sledovat to tu s ostatními než sama doma, je to úžasné,“ vysvětlovala jedna z fanynek německých barev.

00:00 / 00:00

Na první dojmy po německém triumfu na fotbalovém MS se fanoušků v Berlíně ptala zpravodajka ČRo Klára Stejskalová

Na kýžený okamžik čekali Němci do prodloužení. Ve 113. minutě zápasu vsítil rozhodující branku střídající Mario Götze. Když pak za několik minut rozhodčí odpískal konec zápasu, mohly oslavy propuknout naplno.

„Budeme slavit do rána, než vyjde světlo,“ svěřil se jeden z fanoušků a zdaleka nebyl sám, kdo měl takové plány.

Německo se stalo světovým šampionem ve fotbale po 24 letech. „Bylo to super, fantastické mistrovství, jsme zasloužený vítěz,“ poznamenal k mistrovství a týmu pod vedením Joachima Löwa další z fanoušků v Berlíně.

Za pravdu mu dává i počet gólů – němečtí fotbalisté jich včetně toho finálového nastříleli hned osmnáct.

Němci jsou mistry světa ve fotbale! Argentinu porazili v prodloužení 1:0

Klára Stejskalová, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít