Při útocích v Keni zemřelo nejméně 29 lidí, mezi nimi i ruská turistka

Nejméně 29 lidí zemřelo při nejnovější sérii útoků neznámých ozbrojenců na několika místech v Keni. Mezi oběťmi je i ruská turistka, která přišla o život v přístavním městě Mombasa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Keňa, oblast Gamba. Policisté míjejí ohořelý nákladní vůz, který v noci zapálili zatím neznámí útočníci | Zdroj: Reuters

Ruska si v Mombase spolu s dalšími dvěma lidmi prohlížela pevnost Fort Jesus z 16. století, památku UNESCO, když na skupinu začala střílet trojice ozbrojenců, kteří turistům vzali tašku s fotoaparáty a mobilními telefony.

Postřelená žena zranění podlehla po převozu do nemocnice.

Pro Keňu je událost nepříjemná i proto, že turistický ruch je pro tamní ekonomiku jedno z klíčových odvětví a současná vlna násilí ho silně poškozuje.

Lidé umírali také při útocích v oblasti Gamba v okrese Tana River a také v oblasti Hindi v okrese Lamu.

„Ozbrojená skupina až padesáti lidí zaútočila na policejní stanici v Gambě a zabila pět vězňů z jedné cely a také jednoho policistu. Další útočníci podpálili v oblasti Hindi sedm domů včetně kostela a zabili 12 dalších lidí,“ uvedla zástupkyně policejního prezidenta Grace Kaindiová.

Zatím není jasné, kdo za útoky stojí. Podezření, že to bylo radikální hnutí Šabáb ze sousedního Somálska, se nepotvrdilo.

„Nejdřív jsme mysleli, že za tím stojí Šabáb, ale teď se ukazuje, že to spíš bylo místní podsvětí a separatisté,“ dodala Kaindiová.

ČTK, Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme