O pořádání ZOH 2022 se rozhodne mezi Oslem, Pekingem a Almaty

Zimní olympijské hry v roce 2022 uspořádají Almaty, Oslo nebo Peking. Oznámil to Mezinárodní olympijský výbor poté, co ostatní kandidátská města od snahy pořádat ZOH upustila.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympijský park v Soči

Olympijský park v Soči | Zdroj: Reuters

Norské hlavní město Oslo v nejužším výběru zůstalo i přes to, že projekt jeho kandidatury nemá potřebné vládní záruky a jeho kandidatura je nejistá. O potřebných garancích se bude v Norsku jednat až na podzim.

Kromě posledních tří měst ostatní kandidáti odstoupili. Jako poslední vzdal kandidaturu ukrajinský Lvov kvůli aktuální situaci na Ukrajině. Ještě předtím kandidaturu vzdali i pořadatelé ze švédského Stockholmu. Dotažen nebyl ani polsko-slovenský projekt pod hlavičkou Krakova.

Německý Mnichov ani nepodal přihlášku k pořádání her – jeho obyvatelé se totiž v referendu vyslovili proti záměru.

O pořadateli Zimních olympijských her 2022 se rozhodne v květnu 2015, kdy bude Mezinárodní olympijský výbor zasedat v Kuala Lumpuru.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme