NSZ zamítlo stížnosti 4 obviněných proti stíhání v kauze úniků informací z BIS

Nejvyšší státní zastupitelství zamítlo stížnosti čtyř obviněných v případu údajného úniku informací z Bezpečnostní informační služby. Stěžovali si proti usnesení o zahájení trestního stíhání v této kauze. Podle ČTK stížnosti podávali advokát David Michal, podnikatel Ivo Rittig, jeho obchodní partner Tomáš Jindra a bývalá šéfka kabinetu expremiéra Petra Nečase Jana Nečasová (Nagyová).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší státní zastupitelství | Foto: Zuzana Kopuletá

Mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství Petr Malý zamítnutí stížností potvrdil, jména ale nikoli.

„Státní zástupce Nejvyššího státního zastupitelství zamítl stížnosti čtyř obviněných v této kauze, a to stížnosti proti usnesení o zahájení trestního stíhání,“ řekl a dodal:

„Rozhodnutí o stížnosti proti usnesení o zahájení trestního stíhání je konečné, protože nejvyšší státní zástupce je v této fázi trestního stíhání nejvyšší instancí.“

Jana Nečasová (Nagyová) údajně také v roce 2012 zneužila Vojenské zpravodajství ke sledování tří osob, včetně tehdejší manželky premiéra Nečase Radky.

Kauza Nagyová | Foto: Český rozhlas

Simona Bartošová, Tereza Chlubná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme