České volejbalistky v duelu s Chorvatskem nastartovalo vítězství v těsné první sadě

České volejbalistky zvládly první krok v Grand Prix. Porazily Chorvatsko a v Almaty se radují z překvapivého plného bodového zisku.

České volejbalistky v kvalifikaci o evropský šampionát

České volejbalistky v kvalifikaci o evropský šampionát | Foto: Český volejbalový svaz

Česká reprezentace porazila papírově nejsilnějšího soupeře. O osudu zápasu s největší pravděpodobností rozhodl hned první set. V něm Češky odvrátily sérii setbolů, vyhrály 32:30 a udělaly důležitý krok k vítězství.

„Zvládly jsme koncovku, to bylo strašně důležité, tím jsme šly nahoru. Dařilo se nám ve všech činnostech, hlavně jsme je zatlačily servisem, nemohly pak chodit do svých klasických kombinací. Byl to těžký zápas a jsme šťastné, že jsme Chorvatky porazily,“ popisovalo libero Markéta Chlumská.

00:00 / 00:00

Výhru českých reprezentantek nad Chorvatkami sledoval v Kazachstánu redaktor Deníku Kamil Jáša

Spolehlivý výkon předvedla nahrávačka Lucie Smutná. Trenér Parisi jí dal důvěru, kterou mu oplatila měrou vrchovatou.

„Pomůže mi každá spoluhráčka na hřišti. Nejsem tam sama,“ připomněla, že na jejím dobrém výkonu, se podepsaly také téměř bezchybně přihrávající spoluhráčky.

První set zápasu rozebíraly české volejbalistky ještě dlouho po utkání. „Vždycky, když se set vyhraje takhle, tak se jde do dalšího lépe. Bylo to vidět. Začaly jsme pak 6:0,“ vysvětlovala Aneta Havlíčková.

Česká volejbalová reprezentace má před sebou další dva zápasy. Sobotní s Austrálií a nedělní s Kazachstánem.

Kamil Jáša, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít