Rusko k nám vysílá další ozbrojené jednotky, tvrdí ukrajinský analytik Timčuk

Přes vzájemnou hranici údajně přicházejí další ruské jednotky na Ukrajinu. Podle ukrajinského vojenského analytika Dmitrije Timčuka tak Rusko pokračuje ve skryté invazi na Ukrajinu. Mezitím ruské ministerstvo zahraničí v reakci na nejnovější americké sankce varovalo před odvetnými kroky, které prý budou pro Washington bolestivé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proruský separatista pózuje na tanku ruské výroby T-64 v Doněcku na východě Ukrajiny | Zdroj: Reuters

Podle informací ukrajinského vojenského analytika Dmitrije Timčuka vyslalo Rusko na Ukrajinu kromě zbraní a dobrovolníků asi 300 vojenských specialistů, kteří umějí ovládat moderní techniku, a také blíže neurčený počet příslušníků zvláštních sil Specnas.

Přehrát

00:00 / 00:00

O informacích ukrajinské strany o údajném pokračujícím vysílání vojenské techniky z Ruska informoval ze Slovjansku zvláštnbí zpravodaj ČRo Martin Dorazín

Podle serveru Ostrov v posledních hodinách překročilo hranici z Ruska na Ukrajinu pět kusů vojenské techniky. Pravděpodobně jde o raketové komplexy Grad. Stopy po vjezdu se ničily traktorem.

Teroristé v Doněcku unesli už třetího zraněného z místní nemocnice.

Evropská unie i USA zpřísňují sankce proti Rusku. Zacílí na firmy

Číst článek

Samozvaný velitel Doněcku Igor Girkin zvaný Strelkov vyhlásil ve městě válečný stav a policejní hodinu.

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk si prohlíží dobyté pozice u Slavjansku | Foto: Reuters


Moskva reaguje na sankce

Spojené státy obviňují Rusko, že se nesnaží uklidnit situaci na východu Ukrajiny. Washington proto vůči Moskvě zavedl doposud nejtvrdší hospodářské sankce namířené proti ruským firmám, bankám i fyzickým osobám.

Nové protiruské sankce zavedené Spojenými státy podle Moskvy dál zkomplikují vztahy obou velmocí.

Ruské ministerstvo zahraničí v reakci na americkou iniciativu varovalo před odvetnými kroky, které prý budou pro Washington bolestivé.

Také lídři Evropské unie se včera v Bruselu shodli, že do konce měsíce připraví seznam ruských firem, které potrestají sankcemi.

Konflikt na Ukrajině tragicky poznamenal i civilisty ve městě Mykolajevka

Číst článek

Martin Dorazín, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme