Policie vyslýchá cizince podezřelého, že v centru Prahy srazil skupinku chodců

Šestadvacetiletý Rus, který je podezřelý, že utekl od nehody v centru Prahy, je v cele předběžného zadržení. K nehodě došlo v neděli ráno. Řidič ve velké rychlosti narazil do dalšího auta, které odmrštilo šestici postávajících lidí. Cizinec, jehož doklady se ve voze našly, tvrdí, že luxusní auto neřídil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič BMW narazil v Hybernské ulici do zaparkovaných aut. Jedno z nich vylétlo na chodník, kde zranilo šest chodců | Foto: Týdeník Policie

Lidé popadaní na zemi, vyhazovač ležící mezi dveřmi podniku, křik, hluk. Tak popsal první okamžiky po nehodě jeden ze svědků.

„To auto vlítlo do vchodu a odrazilo fasádu. Nepříjemnej pocit,“ uvedl muž, který nehodu v pražské Hybernské ulici kousek od křižovatky U Bulhara viděl z několika metrů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O nehodu v Hybernské ulici se zajímala redaktorka Veronika Hlaváčová

„Žádný policejní složky tam ještě nebyly, nikdo, a jenom lidi se snažili pomoct ostatním,“ líčil dál svědek, který kvůli své bezpečnosti nechtěl prozradit jméno.

Utíkajícího řidiče viděli kromě něj i další desítky lidí, kteří začali po nehodě vycházet z tanečního klubu.

Jak popsal další muž, policisté, kteří k nehodě přijeli, se zaměřili mimo jiné na to, že hledaný řidič bude potlučený od airbagů – při nárazu totiž vystřelil jak přední, tak boční.

Právě nejrůznější poranění řidiče by mohlo být kromě svědectví lidí nebo kamerových záznamů dalším důkazem o tom, kdo auto skutečně řídil.

K nehodě došlo v neděli ráno. Řidič BMW v Hybernské ulici naboural do zaparkovaného Renaultu Laguna. Odmrštěné auto zranilo šest lidí. V nemocnici zůstává pět z nich. Většinou mají středně těžká zranění – úraz hlavy, poranění hrudníku, zlomeniny. Jedna vážně zraněná dívka je na jednotce intenzivní péče.

„Ten řidič mohl mít poranění od bezpečnostních pásů nebo poranění, které mohlo být způsobené při dopravní nehodě. Pokud došlo k vystřelení airbagu, tak na něm mohly být stopy krve nebo jiných biologických materiálů, ze kterých je možné ho jednoznačně identifikovat,“ vysvětlil právník Tomáš Maxa, který se specializuje na dopravní nehody.

Podezřelého cizince, který navíc v autě nechal doklady, dopadla policie několik hodin po nehodě. Šestadvacetiletý muž nadýchal skoro 1,5 promile alkoholu.

Policisté mohou muže obvinit do 48 hodin od zadržení – tedy do úterního dopoledne.

Podle pražské policejní mluvčí Andrey Zoulové hrozí muži v případě prokázání viny až pětiletý trest – za neposkytnutí pomoci, ublížení na zdraví a za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Anna Jadrná, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme