Britští muslimští duchovní varují před radikálními islamisty v Iráku a Sýrii

Islámští duchovní v Británii odrazují mladé muslimy od podpory radikálů. Skupina několika imámů na internet nahrála video, ve kterém muslimy společně vyzývají k věrnosti Spojenému království a k tomu, aby odmítli radikální ideologii extrémního islamismu. Odpověděli tak na nebezpečí, které Británii hrozí od britských džihádistů bojujících v Sýrii a Iráku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Islámští radikálové v ulicích Fallúdže

Islámští radikálové v ulicích Fallúdže | Zdroj: Reuters

„Jako Britové a obyvatelé Spojeného království bychom měli být jednotní,“ vyzývá jeden z pěti imámů Ibrahim Morga. A spolu s ostatními kritizuje džihádisty Islámského státu, známého pod zkratkou ISIL.

„Nereprezentují naše náboženství a nemají k tomu právo,“ upozorňuje druhý duchovní. „Jsme muslimové, sjednocení proti ISILu, proti terorismu a jeho zvěrstvům, proti bolesti a utrpení,“ nabádají společně britští imámové.

Na straně džihádistů v Sýrii a Iráku bojuje několik stovek mladých Britů. Tajné služby se obávají jejich návratu a snaží se zabránit jejich odjezdu na Blízký východ i cestě zpět do Británie.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme