Polák Majka vyhrál 14. etapu Tour de France, König dojel devátý

Čtrnáctou etapu Tour de France vyhrál Polák Rafael Majka, druhý projel cílem lídr průběžného pořadí Ital Vincenzo Nibali. Český cyklista Leopold König dojel v další horské etapě devátý a celkově si polepšil na osmou příčku.

Polák Rafal Majka v cíli 14. etapy Tour de France

Polák Rafal Majka v cíli 14. etapy Tour de France | Zdroj: Reuters

Vedoucí muž Nibali nastoupil v závěrečném stoupání do lyžařského střediska na Montée de Risoul, ovšem Majku na rozdíl od páteční etapy nedohnal.

V cílové rovince pak italský jezdec odrazil útok Francouze Jeana-Christopha Pérauda a druhou příčku bezpečně udržel.

Po pátečním třetím místě se opět neztratil ani König, který projel cílem čtrnácté etapy z Grenoblu do Risoulu 80 vteřin za vítězem.

„Moc dobře všichni víme, jak jsem na tom byl po etapě, ve které jsem spadl. Celkově jsem byl na 28. místě, vypadalo to zle. Kdyby mi někdo řekl, že teď budu osmý, tak mu neuvěřím. Je to úžasné. Do cíle je cesta ještě dlouhá, budeme to držet,“ řekl v cíli etapy König.

Až za českým cyklistou stáje NetApp těsně dojel druhý jezdec průběžného pořadí Španěl Alejandro Valverde. Za lídrem Nibalim v celkovém pořadí tak zaostává už o 4:37.

Cyklistický závod Tour de France - 14. etapa: Grenoble - Risoul (177 km):

1. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) 5:08:28, 2. Nibali (It./Astana) -24, 3. Péraud (Fr./AG2R) -26, 4. Pinot (Fr./FDJ.fr), 5. Bardet (Fr./AG2R) oba -50, 6. Van Garderen (USA/BMC) -54, 7. F. Schleck (Luc./Trek) -1:01, 8. Ten Dam (Niz./Belkin) -1:07, 9. König (ČR/NetApp) -1:20, 10. Valverde (Šp./Movistar) -1:24...76. Bárta (ČR/NetApp) -18:25.

Průběžné pořadí: 1. Nibali 61:52:54, 2. Valverde -4:37, 3. Bardet -4:50, 4. Pinot -5:06, 5. Van Garderen -5:49, 6. Péraud -6:08, 7. Mollema (Niz./Belkin) -8:33, 8. König -9:32, 9. Ten Dam -10:01, 10. Rolland (Fr./Europcar) -10:48...73. Bárta -2:07:21.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít