Jihočeští silničáři využívají k opravám prázdninové měsíce. Je teplo a nejezdí školní autobusy

Příznivé počasí letních měsíců je vhodné k opravám silnic. Snahou silničářů i požadavkem dopravců je opravit a rekonstruovat silnice právě v době prázdnin, kdy navíc nejezdí školní autobusy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

Jednou z aktuálních a nejdůležitějších oprav na jihu Čech je rekonstrukce mostu přes řeku Stropnici u obce Veselka na komunikaci z Českých Budějovic na Trhové Sviny, která by měla být hotová v listopadu. Odhadovaná cena stavby je 16 milionů korun.

Silničáři využívají k modernizaci komunikací příspěvky z Regionálního operačního programu Jihozápad v celkové výši 210 milionů korun.

Téměř 30 milionů korun například využili k vylepšení silnice druhé třídy mezi Českým Krumlovem a Kaplicí-nádražím. Na Jindřichohradecku silničáři využijí 26 milionů korun, na Prachaticku zase 15 milionů na modernizaci silnice od Hracholusk ke Kratochvíli.

Na přelomu července a srpna Správa a údržba silnic Jihočeského kraje vysoutěží další úpravy silnic za přibližně 85 milionů korun, které vynaloží kraj ze svého rozpočtu. Řidiči se dočkají lepší jízdy například na silnici z Českých Budějovic do Týna nad Vltavou v úseku kolem Kočína a Zvěrkovic. Celková cena bude přibližně 7 milionů korun.

Podle ředitele Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jana Štíchy do 40 investičních akcí půjde letos více než 300 milionů korun. Polovina z toho přitom souvisí s povodněmi z loňského června.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme