Roger Federer je ve finále Wimbledonu, utká se s Djokovićem

Švýcarský tenista Roger Federer podeváté v kariéře postoupil do finále Wimbledonu. V semifinále porazil Kanaďana Raonice a v neděli bude útočit na rekordní osmý titul. Postaví se mu Srb Novak Djoković, který ve čtyřech setech porazil Bulhara Grigora Dimitrova.

Roger Federer postoupil podeváté do finále Wimledonu | Zdroj: Reuters

Sedminásobnému vítězi Wimledonu Rogeru Federerovi postavil Kanaďan Milos Raonic, na zkušeného Švýcara ale nestačil. Přišel hned o své první podaní v zápase a za půl hodiny prohrál první set 4:6.

Stejným výsledkem skončila i druhá sada, kterou Federer rozhodl v závěru. Švýcar využil Raonicovy slabé chvilky v 9. hře, kdy Kanaďanovi nešlo první podání, a získal brejk. Poté celý set doservíroval.

Stejný scénář se opakovat ve třetím setu. Do stavu 4:4 i oba tenisté drželi svá podání, pak při svém servisu Raonic selhal. Daroval tak dvaatřicetiletému Švýcarovi rozhodující výhodu, kterou Federer v příští hře využil.

Po vítězství 6:4, 6:4 a 6:4 se Roger Federer dostal už podeváté do wimbledonského finále. V nedělním zápase proti Novaku Djokovićovi může nejslavnější tenisový turnaj planety poosmé vyhrát, což se ještě nikomu jinému v historii nepovedlo.

První semifinále trvalo 3 hodiny

Novak Djoković si finálovou účast zajistil už před Federerem, když porazil Bulhara Grigora Dimitrova. Za vítězstvím vykročil v šesté hře prvního setu, kdy svému soupeři vzal podání a celou sadu vyhrál 6:4.

Výhodu měl srbský tenista i ve druhé sadě, jedenáctý nasazený Grigor Dimitrov se ale nevzdal a nepříznivý stav otočil. Z pohledu bulharského tenisty šlo o nejpovedenější fázi zápasu, vyhrál 5 gemů v řadě a vyrovnal.

V dalším průběhu semifinálového utkání se oba soupeři hlídali. Ani jeden se nedostal do výrazného vedení a dva další sety rozhodly tie-breaky. V obou zvítězil sedmadvacetiletý Srb.

Finále čtyřher Wimbledonu bude bez Čechů. Vypadli Hlaváčková i Štěpánek

Po třech hodinách zápasu proměnil Novak Djoković svůj druhý mečbol a po roce si opět zajistil postup do finále, vloni podlehl Murraymu. Letos bude jeho soupeřem Roger Federer.

Výsledky grandslamového Wimbledonu:
Muži:
Dvouhra - semifinále:
Djokovič (1-Srb.) - Dimitrov (11-Bulh.) 6:4, 3:6, 7:6 (7:2), 7:6 (9:7), Federer (4-Švýc.) - Raonic (8-Kan.) 6:4, 6:4, 6:4.