Housle ze ztrát a nálezů poslouží dětem z karvinské umělecké školy

Originální dárek dostanou děti z karvinské základní umělecké školy. Radnice jim věnuje sedmero houslí, které skončily v městských ztrátách a nálezech. Nástroje se nejdříve objevily v zastavárně, majitel prodejny měl ale podezření, že jsou kradené. Podle posudku mají přitom vysokou cenu, a to padesát tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Housle (ilustrační foto)

Housle (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Kolekce houslí skončila u policistů, ti ale pravého vlastníka nevypátrali. Nástroje se proto dostaly do oddělení ztrát a nálezů.

Když housle ležely dlouhé měsíce ladem, rozhodla se radnice, že je dá umělecké škole. Ještě předtím ale pro jistotu oslovila všechny základní umělecké školy v republice a rozeslala i další výzvy.

Ve ztrátách a nálezech karvinského magistrátu většinou končí batohy, tašky, prázdné peněženky nebo dokonce svačiny. Policie tam nedávno odevzdala i vypáčený trezor, objevený při čištění jednoho z rybníků.

Podle starého zákona držel úřad ztracené věci půl roku, pak je mohl prodat nebo věnovat. Podle nového občanského zákoníku je ale lhůta pro úschovu tříletá. Už po roce by ale mohly být nalezené věci dány do veřejné dražby.

Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme