V jihočeských Malovicích vznikne nové divadelní centrum souboru Continuo

Divadelní soubor Continuo, který posledních dvacet let hrál v polorozpadlé usedlosti Švestkový dvůr v jihočeských Malovicích, získal 28 milionů na nové centrum. Většina peněz pochází z evropských fondů. Podle divadelního režiséra a zakladatele souboru Pavla Šťourače chtějí dotaci využít tak, aby sloužila lidem, kteří mají rádi kulturu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Continuo: Finis Terrae | Foto: Petr Moravec

„Doufáme, že se místo promění k lepšímu. Že to neovlivní naši práci v negativním smyslu, ale že to pomůže a umožní rozvoj všech aktivit, které tam už léta děláme. Podmínky jsou už opravdu nevyhovující,“ shrnul svá očekávání od nového centra Šťourač.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na plány souboru Continuo se režiséra Pavla Šťourače ptal Vojtěch Bidrman

Členové Continua, kteří doteď ve Švestkovém dvoře bydleli v maringotkách, se nepřestěhují ani po dokončení prací.

„My Češi neumíme čerpat dotace a ještě si nastavujeme pravidla, která jsou totálně absurdní. Takže my nemůžeme v rámci těch peněz opravit stávající prostory na ubytování,“ vysvětlil Šťourač. „Naši herci budou nadále žít v maringotkách jako za časů Kludského, ale doufáme, že třeba v tom dalším období se nám podaří získat peníze na to, aby také mohli bydlet,“ dodal.

Rekonstrukce musí být hotová do konce června roku 2015, jinak by soubor o peníze z Evropské unie přišel. Přispěla mu 24 miliony.

Podobnou částku získali ze stejného programovacího období i kolegové Continua v Plzni. „Radost jsme prožívali společně a říkali si: ‚Konečně došlo taky na kulturu v téhle zemi. Nestaví a neopravují se už jen silnice. '“

Soubor Continuo hostoval v mnoha zemích světa. Známé jsou hlavně jeho letní projekty, za kterými jezdí publikum stovky kilometrů. Některá představení hraje i na zámku Kratochvíle.

Vojtěch Bidrman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme