Muže srazili autem, odvezli a zraněného vyhodili do pole. Teď po nich pátrá policie

Čtyřiačtyřicetiletého muže srazila v neděli na Přerovsku dodávka. Auto sice zastavilo a posádka zraněného muže naložila, pomoc mu však neposkytla. Dva muži zraněného svázali a vyhodili ho v poli o více než 60 kilometrů dál. Po pachatelích činu teď pátrá policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní poloautomatická cestovní motorka Yamaha FJR 1300 | Foto: Petr Palovčík

Muže auto srazilo na silnici mezi Domaželicemi a Dřevohosticemi na Přerovsku.

„Je to špatný, to už je vyloženě prasárna,“ okomentoval událost jeden z domaželických obyvatel.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případ z Přerovska, kdy řidič ani spolujezdec neposkytli pomoc sraženému muži, se zajímala redaktorka Monika Tomášková

„Myslím si, že to musel být někdo cizí, domácí by to neudělal,“ uvažovala místní žena.

Dva muži, kteří v dodávce jeli, zraněného muže svázali, naložili a odvezli na Prostějovsko, kde ho vyložili mezi vesnicemi Otinoves a Niva.

Když člověk jede autem mezi Domaželicemi a Otinovsí po nejkratší trase, najede přes 60 kilometrů a trvá mu to přes hodinu. Pro zraněného muže to muselo být o to těžší, že bylo velké horko – teplota se v té době venku pohybovala okolo 35 stupňů.

Na místě, kde u Otinovsi posádka těžce zraněného muže odhodila do polí, je stará rozbitá cesta a kolem lány s obilím.

Tam muž ležel, než se po několika hodinách probral a doplazil se na silnici, kde si přivolal pomoc. Tím si vlastně sám zachránil život.

I když se policisté v regionu čas od času setkají s případy, že řidič neposkytne pomoc sraženému chodci či cyklistovi, tato událost je prý výjimečná.

„S tím, že by ho naložili a odvezli ještě na jiné místo, tak s tím jsme se u nás v Olomouckém kraji ještě nesetkali,“ poznamenal mluvčí olomoucké krajské policie Josef Bednařík.

Policisté žádají o pomoc s pátráním po pachatelích činu. Oslovit chtějí zejména všechny, kdo mohli v neděli mezi 12. a 17. hodinou – ať už u Otinovsi, nebo u Domaželic – tmavou dodávku vidět.

Monika Pustovková, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme