Pražští policisté pátrají po dalším taxikářovi, od pondělí ho nikdo neviděl

Pražští policisté pátrají po dalším pohřešovaném taxikáři. Devětadvacetiletého Miloše Nováka svědci viděli naposledy v pondělí brzo ráno na území Prahy 6. Od té doby od něj jeho blízcí nemají žádné zprávy. Případ svým charakterem připomíná předchozí tři vraždy taxikářů z února a dubna letošního roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohřešovaný taxikář Miloš Novák | Foto: Policie ČR

Zda případ s předchozími vraždami tří taxikářů skutečně souvisí, policie přímo neřekla. Podle mluvčí Hany Jeřábkové to ale není vyloučené.

„Vzhledem k událostem předchozích měsíců si celý případ převzali detektivové z prvního oddělení pražského krajského ředitelství, co vyšetřuje vraždy tří taxikářů,“ uvedla Jeřábková.

Hledaný Miloš Novák bydlí na Kolínsku a v Praze pracoval jako taxikář. Muž je 170 až 175 centimetrů vysoký, střední postavy, má hnědé vlasy i oči. Na čele a na břiše má jizvu a na levém a pravém předloktí má mateřská znaménka. K práci používal vůz značky Fiat Dobló s registrační značkou 2SX 8818.

Zmizení muže nahlásili jeho příbuzní v úterý vpodvečer. Naposledy ale taxikáře viděli v pondělí brzo ráno. Jestli byl zrovna ve službě, to policie komentovat nechtěla.

Detektivové zároveň nevyloučili, že muž odcestoval do zahraničí a s prosbou o pomoc se proto obrátili i na sousední státy.

Pražské taxikáře děsí dosud neznámý vrah už od letošní zimy. Prvního zavražděného našli v jeho autě mrtvého v únoru na pražských Vinohradech. V dubnu pak v Uhříněvsi na poli objevili těla dalších dvou řidičů taxislužby. Později se našla také jejich auta.

Podle vyšetřovatelů je pravděpodobné, že všechny tři vraždy má na svědomí jeden člověk a motivem byl právě fakt, že pracovali jako taxikáři.

Minulý týden policie zveřejnila portrét důležitého svědka vražd, který by zároveň mohl být i pachatelem.

Hledaný muž práci používal vůz značky Fiat Dobló (na snímku) s registrační značkou 2SX 8818 | Foto: Policie ČR

Martin Hromádka, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme