Výbuch plynu na Děčínsku zničil rodinný dům a zranil sedm lidí

Výbuch plynu v Jílovém na Děčínsku před polednem zcela zničil rodinný dům. Uvnitř v době neštěstí nikdo nebyl, přesto exploze ranila sedm lidí. Plynové potrubí zřejmě poškodili dělníci při stavbě lešení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

paragraf hasiči §§ | Foto: Tomáš Adamec

„Událost se stala při stavbě lešení, kdy bylo narušeno plynové potrubí. Všichni z domu vyšli ven, na místo dorazil pracovník plynáren, který chtěl potrubí opravit, ale ještě než se mu to podařilo, plyn vybuchl,“ popsal Českému rozhlasu událost mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan.

Zraněné odvezli záchranáři do nemocnic v Děčíně a Ústí nad Labem. „Pět z nich má zranění, které jsou předběžně hodnocena jako středně těžká a u dvou osob se má jednat o lehká zranění. Po výbuchu došlo také ke zřícení budovy,“ upřesnila mluvčí ústecké policie Alena Bartošová.

Pro obyvatele domu zajistilo město náhradní ubytování. Hasiči místo výbuchu prověřili a termokamerou, příčiny neštěstí vyšetřuje policie.


Zvětšit mapu

Martin Hromádka, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme