Železný návštěvník je extrémní prohlídka zámku Kynžvart. Hodí se svačina i stolička

Dnešní návštěvníci zámku Kynžvart na Chebsku si historickou památku prohlédnou opravdu dokonale. V zámeckých interiérech se totiž koná 6. ročník akce Železný návštěvník. Extrémně dlouhou prohlídku zámku absolvují návštěvníci s občerstvením i stoličkami na sezení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zámek Kynžvart | Foto: Jiří Blažek

Běžná prohlídka Zámku Kynžvart s výkladem průvodce trvá návštěvníkům asi hodinu. Podle kastelána historického areálu Miloše Říha to je ale málo. Návštěvnický okruh má 25 místností, které jsou nabity kuriozitami. A právě proto vznikla před časem akce Železný návštěvník.

„Akce Železný návštěvník je v podstatě jedna dlouhá, extrémně náročná prohlídka. Vzniklo to před lety, když jsme přemýšleli, s čím přijít, co bude jenom na zámku Kynžvart,“ vysvětluje kastelán Říha.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co obnáší akce Železný návštěvník na kynžvartském zámku osvětlil reportér Zdeněk Trnka

Jednou ročně správa zámku připravuje prohlídku, která může od rána trvat vlastně až do večera.

„Absolvují prohlídku se všemi našimi průvodci, každý si připraví, co víme o dané místnosti. Návštěvníci si vozí i stoličky, aby si měli na co sednout a občerstvení. Děláme fyziologické přestávky, aby to celé vydrželi,“ popisuje.

Účastníci prohlídky to v žádném případě nebudou mít úplně jednoduché. Na závěr je totiž čeká prověrka získaných znalostí.

„Ti, kteří to absolvují komplet a odpoví nám na otázky, tak obdrží věcné ceny, diplom a mají krásný zážitek,“ dodává.

Akce železné návštěvník se mohou zúčastnit maximálně tři desítky lidí. Někteří zájemci se registrovali předem. Začátek je každopádně v 9 hodin dopoledne.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme