Chebská knihovna připravila letní program pro malé čtenáře. Zájem je velký

Městská knihovna v Chebu připravila tento týden pro malé čtenáře prázdninový program v podobě improvizované umělecké dílny. Akce je určena hlavně dětem, které neodjely s rodiči na dovolenou. Zájem o společnou výrobu dárků je v chebské knihovně překvapivě velký. A účastníci dětských dílen se prý v žádném případě nenudí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu | Foto: www.kvpoint.cz, Petr Lněnička

Malý sál chebské knihovny se o prázdninách těsně před polednem pravidelně proměňuje v malou uměleckou dílnu. Pracovníci knihovny ji pro své malé čtenáře připravili jako součást republikového projektu Kudy z nudy.

„Chtěli jsme dětem zpestřit prázdniny, protože ne všechny odjíždějí, tak když je špatné počasí, nebo se jim rodiče zrovna nemohou věnovat, aby si mohly přijít do knihovny něco vyrobit, strávit tady čas,“ vysvětluje šéfka dětského oddělení knihovny Eva Nová, která přiznává, že velký zájem o umělecké dílny ji překvapil.

Přehrát

00:00 / 00:00

V chebské knihovně natáčel reportér Zdeněk Trnka

Prázdninová akce je podle ní přirozenou součástí společných dílen, které se v knihovně konají každý měsíc i v průběhu školního roku. Tentokrát malí čtenáři nadšeně vyrábějí letní dárkový věneček. Návrat k tradici se prý rozhodně vyplatil.

„Tři roky nazpátek jsme dělali Kudy z nudy dvě léta za sebou, ale pak jsme to ukončili, protože nebyl zájem. Takže jsme si říkali, že letos zkusíme, jestli zájem bude. A jak vidím, tak je,“ dodává Eva Nová.

Na akce do chebské knihovny chodí pravidelně se svým potomkem i paní Jana. Zdejší program chválí. „Spokojení jsme vždycky. Děti se pobaví, něco se naučí a něco si i vyrobí. Vždycky se sem těší,“ říká paní Jana.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme