Bikerka Kateřina Nash dojela třetí na Světovém poháru v Kanadě

Česká bikerka Kateřina Nash vybojovala třetí místo v dnešním závodě Světového poháru v cross country v Kanadě. V Mont-Sainte-Anne navázala na loňský premiérový triumf mezi elitou. Závod vyhrála Švýcarka Jolanda Neffová, další česká reprezentantka Tereza Huříková obsadila 22. místo.

Cyklokrosařka Kateřina Nash

Cyklokrosařka Kateřina Nash | Foto: Kamil Jáša | Zdroj: Český rozhlas

Šestatřicetiletá Nash při třetím startu v sezoně pronikla poprvé do elitní desítky; v Novém Městě na Moravě byla 15., naposledy v německém Albstadtu 19. V prvních dvou závodech sezony nestartovala.

Neffová projela cílem o minutu a 34 sekund dříve, česká bikerka nestačila ještě na domácí závodnici a kolegyni z týmu Luna Catharine Pendrelovou, s níž prohrála o půlminutu.

Neffová si druhým triumfem v sezoně upevnila vedení v seriálu. Nash, obhájkyně celkového třetího místa, je nyní 21., o tři místa před ní figuruje Huříková.

Za týden bude seriál pokračovat předposledním dílem v americkém Windhamu.

Závod SP horských kol v cross country v Mont-Sainte-Anne (Kanada):

Ženy: 1. Neffová (Švýc.) 1:43:03, 2. Pendrelová (Kan.) -1:03, 3. Nash (ČR) -1:34, 4. Davisonová (USA) -1:40, 6. Battyová (Kan.) -2:00, ...22. Huříková -9:35, 34. Štěpánová, 42. Škarnitzlová (všechny ČR) obě -1 kolo.

Průběžné pořadí (po 5 ze 7 závodů): 1. Neffová 900 b., 2. Battyová 590, 3. Žakeljová (Slovin.) 588, ...18. Huříková 343, 21. Nash 304, 47. Štěpánová 91, 55. Škarnitzlová 70, 77. Veselá 27, 78. Šulcová 26, 90. Bulisová (všechny ČR) 9.

ČTK, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít