Dálnice D1 u Šternova bude od pondělí průjezdná pouze jedním pruhem

Od pondělí do čtvrtka projedou řidiči po dálnici D1 mezi 41. a 49. kilometrem pouze jedním pruhem v každém směru. Stavbaři musí přemístit betonová svodidla na druhou polovinu dálnice, aby mohli pokračovat v její modernizaci. Několikasetmetrové zúžení v každém směru se bude průběžně posouvat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Modernizace úseku D1 Šternov-Psáře | Foto: Petr Jansa

Na 41. kilometr u Šternova jsou stavbaři s modernizací dálnice nejdál, nový povrch až k odbočce Psáře mohou řidiči obdivovat už teď.

V pondělí v poledne na něj vjedou první auta směrem na Brno, ale zároveň začnou dělníci přehazovat mobilní svodidla z levé poloviny na pravou. V obou směrech si tak auta budou muset vystačit s jedním pruhem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o chystaném omezení na D1 zjišťovala Eva Kézrová

„V místech montáže mobilních betonových svodidel se to bude stahovat do jednoho pruhu jak ve směru na Prahu, tak ve směru na Brno. Ale uzávěra do jednoho pruhu bude třeba jenom sto- nebo dvěstěmetrová, tedy jen bezprostředně v místě práce, a pak to zase otevřeme do dvou pruhů tak, abychom řidiče co nejméně omezovali,“ upřesňuje Ivan Čásenský z Ředitelství silnic a dálnic.

Protože celý modernizovaný úsek má zhruba deset kilometrů, potrvá omezení několik dnů. Víkendovou špičku by už ale ohrozit nemělo.

„Celé to potrvá do čtvrtka dvanácti hodin. Děláme všechno pro to, abychom tuto uzavírku zkrátili, chceme dělat i noční směny,“ doplnil Čásenský.

Koncem příštího týdne tak mezi Šternovem a Psářemi začnou stroje rozbíjet levou část dálnice, aby nejpozději v říjnu i tady byl nový povrch. Pro motoristy se nic nemění, pojedou stále ve dvou zúžených pruzích, jen na opačné straně.

Eva Kézrová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme