Nový festival proměnil Slavonice v centrum filmu a hudby. Stojí za ním režisér Trojan

V jihočeských Slavonicích dnes začíná nový kulturní festival, za jehož zrodem stojí filmový režisér a producent Ondřej Trojan. Do 31. července nabídne desítky filmů a 21 koncertů. Na SlavoniceFestu má vystoupit například David Koller, Vypsaná Fixa a další.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Trojan | Foto: Adam Kebrt

Celý festival zahájí režijní debut Ondřeje Trojana Pějme píseň dohola. Do čtvrtka dostane prostor na stříbrném filmovém plátně v centru města dalších 70 snímků. A organizátoři slibují, že si z nich každý vybere ten svůj.

„Zařadili jsme i hodně staré vykopávky, jako třeba Hluboký spánek nebo Plynové lampy. Jsou to filmy, které mají divákům co říct. Snažil jsem se vybírat filmy i hudbu tak, aby to byly věci, které budou žít dlouho a nejsou jen povrchním, banálním plácnutím do vody,“ říká Trojan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti k premiéře festivalu SlavoniceFest zjišťovala redaktorka Michaela Vetešková

Každý den je na SlavoniceFestu připraveno až pět koncertů. Za hudební dramaturgií festivalu stojí kromě Trojana i zpěvačka Lenka Nová, která bude na festivalu hostovat.

„Je to trošku jiný druh akce, než aby lidi byli od rána do večera u pódia. Tím, že je to i filmový festival, tak si tak budou přecházet,“ odhaduje Nová pohyb návštěvníků mezi filmovou a hudební nabídkou na festivalu.

Spolu s Trojanem vybírali pozitivní muziku a nešli jen po momentálně módních jménech. Vznikla tak pestrá a neokoukaná sestava kapel a interpretů.

Ke Slavonicím má Ondřej Trojan hluboký vztah od roku 1988, kdy tam divadlo Sklep koupilo zchátralý dům na náměstí. Postupem času se jejich komunita propojila s místními obyvateli. Mnozí z nich nalezli ve Slavonicích svůj nový domov.

Michaela Vetešková, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme