Obyvatele Zvole už nebudou rušit tisíce aut pod okny. Dočkali se obchvatu

Tisíce aut projedou denně Zvolí na Šumpersku. Lidi musí dýchat zplodiny z výfukových plynů, přejít frekventovanou silnici je téměř nemožné. Od dnešního večera tomu bude už jinak. Auta začnou jezdit po novém obchvatu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchvat Zvole na Šumpersku

Obchvat Zvole na Šumpersku | Zdroj: ČTK

Přejít hlavní silnici, která prochází obcí, aniž bychom dlouhé minuty nemuseli čekat na chodníku, je téměř nemožné. Chybí dokonce i přechody. Paní Lidušce to občas připadá, že žije uprostřed dálnice.

„Bydlím na Lukavské ulici. Auta jezdí od Lukavice, od Mohelnice i od Zábřehu. Drnčí mi i obrazy, chalupě padají omítky, je to něco hrozného,“ říká obyvatelka Zvole.

Přehrát

00:00 / 00:00

V den otevření obchvatu natáčela ve Zvoli reportérka Zdeňka Jílková

Od dnešních 18 hodin budou auta ve Zvoli jezdit po nově vybudovaném obchvatu. Slavnostně ho otevřeli ho dnes v poledne.

„Stojíme na stavbě, která měří 2889 metrů. Má čtyři mostní objekty, tři protihlukové stěny,“ řekl při té příležitosti moderátor akce. Stavba stála 1,5 miliardy.

Lidé ze Zvole si to nenechali ujít a z nově otevřeného obchvatu mají radost. Ke konci na průtahu nebyly na přechody.

Obchvat Zvole je jednou z pěti staveb na rychlostní komunikaci z Mohelnice do Šumperka, další je na řadě obchvat Bludova.

Zdeňka Jílková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme