Cestovní kanceláře už téměř vyprodaly zájezdy last minute. Nabídka se podstatně snížila

Pokud někdo při plánování letošní dovolené počítal s tím, že si koupí na poslední chvíli zlevněný zájezd, bude mít značně zúžený výběr. Cestovní kanceláře už totiž mají takzvané last minuty téměř vyprodané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opalování na pláži (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixmac

Doba, kdy bylo na poslední chvíli možné vybírat z bohaté nabídky zájezdů za nižší ceny, je pryč. Cestovní kanceláře se nyní zaměřují na nabízení takzvaných first minute, tedy slev při rezervaci zájezdu hodně dlouho dopředu. Je to pro ně větší jistota. Takzvaných last minute zájezdů je tak méně než v minulosti.

Vyprodaných je například téměř 80 procent zájezdů na poslední chvíli na srpen do Řecka a Bulharska.

„Trendem letošní sezony je dovolená na řeckých ostrovech Kos a Kréta. Poptávka je zejména po osmidenních leteckých pobytech,“ popsal Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

V případě Turecka a Tuniska je nabídka zájezdů vyprodaná ze 70 procent. Přitom v Turecku jsou už téměř nedostupné rodinné pokoje. Jde o ubytování pro dvě osoby s jednou až třemi přistýlkami.

Cestovní kancelář Exim Tours hlásí, že last minute zájezdy jsou vyprodané více než z 80 procent. V případě řeckých ostrovů a Turecka firma dokonce zvyšovala kapacity kvůli vysoké poptávce.

Stejné číslo uvádí cestovní kancelář Fischer. U ní je velký zájem ještě o Španělsko a Egypt, který je také největší jistotou z hlediska nabídek last minute. Do této destinace je vyprodanost pobytů zatím jen na úrovni 56 procent.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme