Česká pirátská strana si volí nové vedení. Hlasovat se bude online

Na dnešním celostátním fóru si Česká pirátská strana zvolí nové předsednictvo. Členové strany si mezi pěti kandidáty budou vybírat na internetu. Dosavadní předseda strany Ivan Bartoš skončil v červnu. Stranu předtím jen těsně nedostal do Evropského parlamentu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

„Volba do předsednictva České pirátské strany bude probíhat stylem, že kandidáti se už v tuto chvíli představují a potvrzují své kandidatury na internetovém fóru,“ popisuje za vedení Pirátů Radek Holodňák.

„Bude vyhlášeno hlasování, kde budou moci hlasovat i lidé a členové strany, kteří nebudou fyzicky přítomni na pražské zasedání,“ doplňuje.

Holodňák také ubezpečuje, že systém volby na internetu je dostatečně zabezpečený. Ovlivnit výsledky volby tak údajně není možné.

O funkci předsedy se uchází pětice kandidátů. „Přímo na předsedu kandiduje například Vojtěch Pikal, který je dlouholetým bývalým vedoucím administrativního odboru České pirátské strany,“ informuje Holodňák.

„Kandiduje také Jakub Michálek, pražský právník zabývající se svobodným přístupem k informacím a autorským právem, a Ondřej Profant, odborník na svobodnou kulturu a dlouholetý předseda pražského krajského sdružení,“ dodává.

Zbylými kandidáty jsou Josef Úlehla z Českého metrologického institutu a ekonom Ivo Vašíček.

Filip Titlbach, kap, Vladimír Křivka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme