Trenér Kozel chce na Dukle udržet ofenzivní fotbal a má možná i náhradu za Pospěcha

Fotbalová Dukla Praha se v posledních letech pomalu blíží ke špičce české ligy. Útok na evropské poháry ji ale nevychází. Teď se stejně jako další týmy připravuje na nový ročník, konkrétní cíle ale zatím nemá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vojtěch Hadaščok z Liberce (vlevo) stíhá Romana Poloma z Dukly během přípravného předsezonního zápasu | Zdroj: ČTK

„Plány se odvíjí od toho, jaké se nám podaří postavit mužstvo. Zásadní je, že může odejít Zbyněk Pospěch. Bude dost zásadní, jaká náhrada za něj přijde,“ říkal trenér Luboš Kozel ještě v době, kdy se rozhodovalo o dalším působení Zbyňka Pospěcha.

Druhého nejlepšího střelce minulé ligové sezony nakonec Dukla neudržela, opavský rodák zamířil před víkendem do německé třetiligové Chotěbuzi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Kozel chce k pro Duklu tradičnímu ofenzivnímu fotbalu přidat do hry i prvek překvapení

Pohyb v kádru týmu z Julisky byl poměrně velký, po konci smlouvy odešel stoper Božić, Španěla Romeru zlákal Jablonec atd. Přišli ale někteří mladí na hráči, na kterých Dukla hodně staví.

„Snažíme se tým postavit tak, aby tam byli starší hráči, u kterých jsme přesvědčeni o jejich charakteru, protože víme, že ať se jim daří nebo nedaří, tak dokážou být lídry. K tomu je potřeba mít i hladové hráče. Čajič, Polom nebo Chudý jsou hráči na počátku kariéry a věřím, že mají motivaci dotáhnout to ještě někam dál,“ vysvětluje přestupovou filozofii Dukly Luboš Kozel.

„Je lepší přivádět takové hráče, nositele naděje, než hráče, kteří jsou spokojeni, že dostanou smlouvu a chtějí kariéru jen tak dohrát,“ dodává.

Luboš Kozel možná bude mít náhradu i za kanonýra Pospěcha. Na testech je v pražském týmu Francouz Jean-David Beauguel, a ten dal hned v prvním utkání za jediný poločas čtyři góly.

Ofenzivní fotbal je pro Duklu typický, občas na něj ale doplácela. „Celou dobu se snažíme hrát ofenzivně. Mužstva na nás jsou více připravena a v jarní části nás trestala. Snažíme se, aby naše hra vycházela z principů, které jsme měli, a aby tam byly i překvapivé prvky, které jsou vždy hůře bránitelné,“ plánuje muž, který vede tým od roku 2009.

Jen povedený podzim poháry nezajistí

Dukla by se ráda dostala i do evropských pohárů. K těm se po polovině minulé sezony blížila, jenže pak přišel jarní výpadek. Ten měl podle kouče několik důvod.

„Je to typická česká vlastnost, že když se něco povede, tak lidi mají sklony k tomu, že se vidí někde jinde, než skutečně jsou. Byla to i naše chyba, protože jsme v zimě mírnili tlak okolí, že budeme hrát o poháry, což umocnilo i první jarní vítězství s Teplicemi,“ pojmenoval jeden z problémů Luboš Kozel.

Dalším pak bylo třeba velké množství zraněných hráčů. V nové sezoně se pokusí fotbalisté Dukly předvést vyrovnanější obě části ligy a třeba si tak dokážou splnit sen o účasti v evropských pohárech.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme