Ušetřila jsem 99 procent energie, těší Špotákovou po úspěšné kvalifikaci

Oštěpařka Barbora Špotáková zvládla kvalifikaci na mistrovství Evropy v Curychu velmi rychle. Hned prvním pokusem dlouhým téměř 60 metrů splnila kvalifikační limit a bez problémů se dostala do čtvrtečního finále. Ve zbytku dne ji čeká stěhování za rodinou a měkčí postel. Jediným problémem jsou totiž bolavá záda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Špotáková postoupila do finále ME prvním pokusem | Zdroj: Reuters

„59,99 je krásné číslo. Hlavně, že to prvním pokusem stačilo. Na finále jsem pošetřila opravdu hodně energie. Házela jsem ještě volněji než na tréninku. Jen je škoda, že se do finále nedostala Nikola Ogrodníková,“ zalitovala po rychlé kvalifikaci oštěpařka Barbora Špotáková.

Do kvalifikace totiž nastoupily 3 české oštěpařky. Petra Andrejsková ani Nikola Ogrodníková ale kvalifikací nepřošly. Andrejskové přitom ke splnění limitu chyběl necelý metr a půl.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Barborou Špotákovou mluvil reportér ČRo Tomáš Kohout

Cílem české atletky byl rychle splnit kvalifikaci a šetřit síly. „Jen jsem zbytečně bláznila Lukáše, aby jel pro jiné tretry. Všichni strašili s povrchem, přitom je úžasný a vůbec neklouže. Sektor nemá chybu,“ chválí dráhu ve švýcarském Curychu dvojnásobná olympijská vítězka.

„Jela jsem se rozcvičit jinam. Mám ráda, když vidím stadion poprvé až při závodě, přijde mi úplně jiný, než na diamantových ligách. Najedou je tu nový stadion,“ vítá změnu třiatřicetiletá atletka, která hlavní rozdíl vidí v atmosféře šampionátu. Své prý udělala i ranní hodina kvalifikace.

„Dnes bylo velmi příjemně. Ušetřila jsem tak 99 procent energie. Ale trochu mě bolí záda. Možná je to postelí, ale musím to během dneška dořešit, protože zítra by bylo pozdě,“ našla světová rekordmanka malý problém.

Program pro zbytek dne má jasný. „Musím se odstěhovat z hotelu do jiného bydliště, kam přijede rodina. Přivítám se s Lukášem, Janečkem a v klidu se ubytuju, to je jediné, kde také musím šetřit energií. Zítra budu odpočívat,“ těší se Barbora Špotáková.

Tomáš Kohout, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme