Republikový šampionát rozhodne o startu na Evropě, říká atletka Hejnová

Nejlepší česká sportovkyně minulého roku atletka Zuzana Hejnová má za sebou další test formy po zdravotních problémech. Před víkendovým mistrovstvím republiky v Ostravě běžela na mítinku v Chebu 300 metrů překážek. A s přehledem na netradiční trati vyhrála.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zuzana Hejnová zvítězila na Diamantové lize v novém českém rekordu | Zdroj: Reuters

Časem 39,98 sekundy zaostala za svým loňským světovým rekordem o necelé 2 vteřiny.

„Nebylo to o moc lepší než v Monaku. Cítila jsem se dobře, ale tři měsíce pauzy asi nejdou jen tak vymazat a asi se nedostanu na časy, na které jsem pomýšlela. Na druhou stranu jsem ráda, že můžu závodit,“ říkala v cíli Hejnová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po mistrovství republiky se rozhodnu, jestli sezonu ukončím, nebo pojedu na mistrovství Evropy, říká Zuzana Hejnová

Vypadalo to, že se konečně vyléčila, když nejdříve bojovala s bolavým nártem a pak měla problémy s patou. I po návratu na závodní ovály ji však zdravotní problémy stále limitují.

„Ovlivňuje to hlavně trénink. Nemůžu trénovat tak, jak bych chtěla. Musím se omezovat a není to v takové kvalitě, v jaké bych potřebovala,“ přiznává Zuzana Hejnová.

Na časy kolem 54 vteřin tak může asi v letošní sezoně vloni neporazitelná překážkářka zapomenout.

„Když letos poběžím pod 55, tak to bude hodně dobrý. Po mistrovství republiky se rozhodnu, co bude dál. Jestli sezonu ukončím, nebo pojedu na mistrovství Evropy. Bude záležet na čase a hlavně na tom, jestli budu schopná absolvovat dva rychlé běhy za sebou,“ oznámila nespokojená Hejnová.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme