Lovosice už mají návrhy na obnovu koupaliště, vypracovaly je studentky ČVUT

Radnice Lovosic na Litoměřicku chce opravit koupaliště, které poničila loňská povodeň. Musí ho proto uzavřít i přes hlavní sezónu. S chystanou rekonstrukcí mají pomoci také návrhy studentů architektury. O opravě ale ještě není zcela rozhodnuto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Návrh lovosického koupaliště od Hany Boříkové | Foto: Městský úřad Lovosice

Lovosické koupaliště, které loni poničila povodeň, se nyní zřejmě dočká celkové rekonstrukce. Kromě bazenů by tak lidé mohli využít i novou volnočasovou zónu.

„Město se rozhodlo využít celou část koupaliště včetně přilehlých ploch pro volnočasové aktivity,“ přibližuje plány Lovosic Jana Hejdová z městského úřadu.

Studentky architektury ze Stavební fakulty ČVUT už poslaly první tři návrhy, jak by mohl nový areál vypadat.

Návštěvníci by si tak v budoucnu mohli zahrát například minigolf, pétanque nebo stolní tenis.

„Zadání bylo hodně obecné, dostali jsme typově různé návrhy. Chtěli jsme zachovat tři stávající bazény a přidat volnočasové aktivity,“ dodává Hejdová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak by mohl nový areál lovosického koupaliště vypadat, zjišťoval Jan Bachorík

Někteří obyvatelé Lovosic jsou k nové podobě opraveného koupaliště zdrženliví.

„Návrhy se mi moc nelíbily. Mohl je udělat někdo, kdo tady v okolí žije a ví, co od toho lidé očekávají. Myslím, že kvůli minigolfu tam lidé nepůjdou. Líbily by se mi beachvolejbalové kurty,“ vysvětluje paní Eliška.

Patrik na druhou stranu hřiště na minigolf vítá: „S tím minigolfem se mi to docela líbilo. Ale jak se tady všechno staví, tak nevím, jestli to tady bude vůbec fungovat.“

O termínu oprav ještě není rozhodnuto. Lovosická starostka Lenka Lízlová z ČSSD ale před časem uvedla, že příští sezónu už by lidé mohli využívat koupaliště přímo ve městě.

„Aby území mohlo být řešeno koncepčně, tak v letošním roce bude koupaliště uzavřeno. V dalších letech tak bude moci fungovat v mnohem lepším stavu,“ uzavírá starostka Lovosic Lenka Lízlová.

Jan Bachorík, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme