Impozantní Šalamounův chrám v Sao Paulu je důkazem rostoucího vlivu nové církve

V Brazilském Sao Paulu slavnostně otevřeli Šalamounův chrám. Obří stavbu s kapacitou 10 tisíc míst k sezení postavila křesťanská náboženská společnost, zvaná Univerzální církev království božího. Ta má podle sčítání lidu v Brazílii už skoro 2 miliony věřících a otevřením obřího kostela chce symbolicky zvýraznit svůj vliv.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šalamounův chrám v Sao Paulu | Zdroj: Reuters

55 metrů vysoký, se třiceti monumentálními sloupy a zahradou s olivovníky a palmami. Kolos, postavený i z kamene z Izraele, zabírá celý blok poblíž centra největšího brazilského města. Má být symbolickou replikou Šalamounova chrámu z Jeruzaléma.

Stavba stála v přepočtu přes 6 miliard korun. První pohled má návštěvníky ohromit, jak se říká i v reportáži internetového kanálu Univerzální církve království božího.

Přehrát

00:00 / 00:00

O otevření monumentálního Šalamounova chrámu v Sau Paulu informuje zahraniční zpravodaj Českého rozhlasu v Brazílii David Koubek

Šalamounův chrám se stane hlavním sídlem Univerzální církve království božího. Organizace, kterou buduje od roku 1977 Edir Macedo, který si říká biskup. Budoval i televizní stanici Record, která je dnes jednou z největších v Brazílii.

Oba Macedovy počiny fungují v symbióze. Televize přenášela skoro každodenně dlouhá kázání v halách pro tisíce lidí. Přenášela také vymítání démonů či zázračné uzdravování. To všechno by se teď mělo brzy odehrávat i v Šalamounově chrámu.

Na jeho slavnostní otevření přijely kromě hvězd Macedovy televizní stanice Record, které to údajně měly skoro jako pracovní příkaz, také politické špičky včetně prezidentky Dilmy Rousseffové z Dělnické strany i guvernéra státu Sao Paulo Geralda Alckmina, který je opozičním politikem.

Jejich přítomnost jen dokládá rostoucí vliv téhle náboženské organizace nejen ve společnosti, ale také v brazilské politice.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme