Vláda neschválila senátní návrh zákona o Národním parku Šumava

Vláda podle očekávání odmítla senátní novelu o Národním parku Šumava. Kabinet kritizoval hlavně to, že nepřihlíží k mezinárodním závazkům a přímo odporuje platnému zákonu o ochraně přírody a krajiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní park Šumava | Foto: Jan Rosenauer

Senátoři chtějí navíc rozšířit nejpřísněji chráněnou první zónu ze současných 13 procent na 26. A to za situace, kdy se plošný zákaz vstupu do prvních zón ruší.

Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier z ČSSD je pro jednotná pravidla pro všechny národní parky. Takový návrh chce vláda předložit sama.

„Vláda nepovažuje za systémové, aby tady byla speciální úprava pro jeden konkrétní národní park – Národní park Šumava, ale chce tedy řešit tuto věc komplexně pro všechny národní parky,“ uvádí Dienstbier.

„Příprava tohoto zákona už na úrovni ministerstva životního prostředí probíhá a předpokládáme, že by během podzimu měla být předložena,“ dodává.

Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD a ministr životního prostředí Richard Brabec z hnutí ANO se včera shodli na tom, že samostatný zákon pro Národní park Šumava není potřeba.

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme