Česko 5:0 Lotyšsko

V Dole ČSM na Karvinsku zahynul horník, zemřel při manipulaci s hydraulickým zařízením

V dole na Karvinsku zahynul horník. Muž zemřel při manipulaci s hydraulickým zařízením. Příčiny neštěstí zatím vyšetřuje odborná komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cvičná štola ve Staříči | Foto: Martin Knitl | Zdroj: Český rozhlas

„K nešťastné události došlo v pátek před druhou hodinou odpoledne v lokalitě jih v závodě dolu ČSM, kde zhruba v 900 metrů pod zemí došlo ke smrtelnému zranění 46letého zaměstnance dodavatelské organizace. Událost vyšetřuje odborná komise složená ze zástupců dolu ČSM, OKD, odborových organizací, Českého báňského úřadu a Policie České republiky,“ říká mluvčí společnosti OKD Marek Síbrt.

Výsledky vyšetřování by měly být hotové příští týden. Letos už v provozu těžební firmy OKD zemřelo pět lidí.

Také šestačtyřicetiletý horník zahynul v květnu v podzemí Dolu Karviná v Orlové, při manipulaci s břemenem byl přitlačen k nakladači. Na povrchovém pracovišti Dolu Darkov v Karviné zemřel v dubnu jednačtyřicetiletý zaměstnanec při výměně lana důlního zařízení.

V březnu zahynul dvaačtyřicetiletý horník při závalu v Dole Karviná. V únoru zemřel šedesátiletý zaměstnanec v areálu úpravny uhlí Dolu ČSM, našli ho mrtvého pod vrstvou uhlí v jednom z naložených vagonů.

David Černý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme