Kajakář Vít Přindiš skončil celkově druhý ve Světovém poháru

Kajakář Vít Přindiš obsadil celkové druhé místo v pořadí Světového poháru vodních slalomářů. Seriál zakončil pátým místem v závěrečném pátém závodu v Augsburgu. Kateřina Hošková ovládla neolympijskou kategorii kanoistek.

Vít Přindiš skončil 2. v celkovém pořadí SP

Vít Přindiš skončil 2. v celkovém pořadí SP | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Pětadvacetiletý kajakář skončil ve finále Světového poháru v německém Augsburgu na pátém místě. Z vítězství v závodě i celé dlouhodobé soutěži se raduje Němec Sebastian Schubert, který soutěž ovládl i v loňském ročníku. Český závodník na něj ve finále ztratil, i díky dvouvteřinové penalizaci, téměř 6 sekund.

Mezi deset nejlepších kajakářů se Přindiš probojoval jako jediný Čech. V semifinále skončili Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek i Luboš Hilgert.

Mezi kanoisty se do finále dostal Vítězslav Gebas, který skončil na šestém místě a v celkovém pořadí Světového poháru skončil sedmý. Jen těsně unikl postup v závěrečném podniku SP Janu Maškovi.

Kanoistkám vládne Kateřina Hošková. V Augsburgu dojela na třetím místě a celý Světový pohár vyhrála. Druhá Češka na startu, Monika Jančová, dojela na 9. místě a celkově je pátá.

Finálové závody SP ve vodním slalomu v Augsburgu (Německo):
Muži:
K1: 1. Schubert (Něm.) 92,35 (0 tr. sekund), 2. Clarke (Brit.) -3,14 (0), 3. Biazizzo (Fr.) -4,36 (4), ...5. Přindiš -5,77 (2), v semifinále: 16. Prskavec, 22. Vavřinec Hradilek, 25. Hilgert (všichni ČR).
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Schubert 272 b., 2. Přindiš 249, 3. Aigner (Něm.) 231, ...6. Prskavec 186.
C1: 1. Gargaud Chanut (Fr.) 97,75 (0), 2. Florence (Brit.) -0,82 (0), 3. Beňuš (SR) -2,32 (2), ...6. Gebas -5,15 (0), v semifinále: 11. Mašek (oba ČR).
Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Martikán (SR) 307, 2. Florence 292, 3. Beňuš 290, ...7. Gebas 196, 9. Mašek 168.

Ženy:
C1: 1. Franklinová (Brit.) 114,73 (0,), 2. Lawrenceová (Austr.) -6,02 (4), 3. Hošková -6,52 (2), ...9. Jančová (obě ČR) -63,15 (56).
1Konečné pořadí SP (po 5 závodech): 1. Hošková 294, 2. Lawrenceová 281, 3. Franklinová 261, ...5. Jančová 182.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít