Florbalista Tomašík se vrací po zranění. Za Švédy zaostáváme, vidí

Celý rok chyběl na palubovkách florbalový reprezentant Milan Tomašík. V dresu švédského Dahlenu se vrátil na pražském turnaji Czech Open. Jeho tým sice vypadl ve čtvrtfinále, Tomašík se ale na turnaji, na kterém loni po nezaviněné srážce skončil v nemocnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florbalista Milan Tomašík v dresu švédského Dalenu | Foto: ibkdalen .se

„První týdny byly složité. Nemohl jsem se ani hnout z postele. Nedalo mi to a zkoušel jsem, co koleno a celé tělo vydrží. Nedostal jsem skoro žádné léky na bolest a jel jsem v den operace domů. Druhý den jsem jel na vozíku cvičit,“ vrátil se ještě o dvanáct měsíců zpět Milan Tomašík.

Na pražském turnaji naskočil po vynucené pauze do zápasu ve skupině proti Mladé Boleslavi. S vědomím, že jeho služby už brzy, vedle Dahlenu, bude potřebovat také výrazně obměněná česká reprezentace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návrat Milana Tomašíka sledoval reportér ČRo Pavel Petr

„Po posledním šampionátu muselo dojít ke změnám. Hodně hráčů tam propadlo, ale jádro zůstává i teď a obměna je tak z poloviny. Myslím, že to jde správným směrem,“ věří šestadvacetiletý florbalista.

Potvrdit by to měl prosincový světový šampionát. Pokud jde o klubový florbal, tam se Češi právě od Švédů, mají ještě hodně co učit. Nakonec dvaadvacátý ročník Czech Open to jen dokazuje. Ve finále elitní mužské kategorie, které začíná v hale na Podvinném mlýně v 18 hodin, se totiž představí švédské celky Pixbo a Falun.

„Zaostáváme téměř ve všech směrech. V tréninkových dávkách, přístupu k tréninku i výchově mladých hráčů. Nezaleží jen na sportovním pohledu. Lidé jsou tam od malička vychovávání k tomu, aby si mysleli, že jsou nejlepší. Pak si věří ve sportu i v osobním životě,“ říká na závěr Milan Tomašík.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme