Sport i divoká noc. Taková byla 61. Volejbalová Dřevěnice

Volejbalová Dřevěnice zakončila včera už svůj 61. ročník. Letos se během dvou víkendů sjelo do vísky nedaleko Jičína na 1500 vyznavačů sportu pod vysokou sítí, kteří navázali na tradici, kterou začátkem padesátých let založila parta nadšenců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězové turnaje s Evou Samkovou (v dolní řadě uprostřed) | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

„Jsem spokojen, že má Dřevěnice stále pojem,“ říká finalista prvního a vítěz druhého ročníku Jan Bachtík, kterého i v jedenaosmdesáti letech stále Dřevěnice přitahuje svou neopakovatelnou atmosférou.

Podobně jsou na tom i jeho nástupci „Na prvním místě mám kolektiv a pak volejbal. Ale oboje se dá skloubit dohromady a je to dobré,“ přizvává Klára, jedna z účastnic letošního ročníku, která v Dřevěnici strávila celý víkend.

Užila si i pověstnou dřevěnickou noc. „Nikdy se tu nespí, takže je noc pověstná právem. Rozhlas při budíčku je nepříjemný. A pán, co to hlásí… Nemám ho ráda,“ směje se volejbalistka. I ji vzbudili pořadatelé brzy ráno rozhlasem v areálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalovou Dřevěnici navštívil reportér ČRo Petr Kadeřábek

Organizátoři připravili kromě dokonalé organizace i milé překvapení. Volejbalová Dřevěnice totiž byla zařazena do projektu Sportuj s námi, kterým České unie sportu podporuje sportovní akce určené široké veřejnosti. Volejbalisty přijela podpořit patronka projektu olympijská vítězka Eva Samková.

„S volejbalem jsem na tom špatně. Hráli jsme ho na gymplu, ale teď jsme hráli beachvolejbal na soustředění. Je to sranda i docela makačka, takže k němu možná časem dospěju, ale zatím není čas,“ vysvětluje snowboardistka, která možná za pár let zavítá do Dřevěnice i jako hráčka.

Podle všech zúčastněných se bude tradiční turnaj pořádat minimálně do stého ročníku.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme