Budu bojovat o finále, usmívá se překážkář Petr Svoboda

Příběh atleta Petra Svobody je jen těžko uvěřitelný. Trápilo ho vlastní zdraví, týraly bolesti, nemohl ani závodit, ani trénovat a občas ani chodit. Dokázal se ale vrátit a časem 13,50 setin sekundy dnes postoupil do semifinále běhu na 110 metrů překážek na mistrovství Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Svoboda se v cíli držel za rameno, které si při běhu málem vykloubil | Foto: ČTK

Jen tisíciny sekundy ho ale v Curychu dělily od diskvalifikace.

V páté dráze Petr Svoboda! Ozvalo se na stadiónu Letzigrund po 1258 dnech od posledního mezinárodního vystoupení překážkáře Petra Svobody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Překážkář Petr Svoboda se o návratu na dráhu probojoval do semifinále na 110 metrů překážek

V březnu 2011 vyhrál titul halového mistra Evropy, pak léčil vleklá zranění nohou, při kterých mu dokonce akutně hrozila amputace chodidla. Limit nakonec zaběhl a v Curychu nechyběl na startu.

A STOP! Málem se ozval druhý výstřel kvůli ulitému startu Petra Svobody. Svoboda vyrazil na trať jen o tisícinu sekundy později než je nejrychlejší povolený start. Černé myšlenky ale atleta obešly a reakci hodnotil jen pozitivně.

„Že jsem byl nejlepší na startu, tak to je fakt náhoda. Ani nevím, že jsem to takhle trefil,“ říkal v cíli Svoboda.

Jeho návrat si užíval při komentování závodu na streamu ČRo Sport i reportér Miroslav Augustin a českého překážkáře vítali už při rozcvičování jeho soupeři.

„Byl jsem hrozně překvapený, když jsem přišel na ‚rozcvičovák‘ a skoro všichni mi gratulovali k návratu. Akorát ty hvězdy mi nepřály, ale to mi vůbec nevadí,“ vyprávěl Svoboda.

Jako na zavolanou prošel mix-zónou v tu chvíli Brit Andy Turner a uznale poplácal Svobodu po rameni. Mimochodem prohrál s ním o 1 setinu sekundy, ale i tak postoupil do semifinále. Stejně jako český atlet.

„A užíval jsem si to. Bylo mi úplně jedno, že jsem na startu a má být klid. Furt jsem měl potřebu se smát. Mám takový dny. Věděl jsem, že postoupím. Proto jsem sem jel. Co bude dál, to už je třešnička na dortu. Vrátil jsem se a budu bojovat o finále,“ prohlásil Petr Svoboda. A po chvilce ještě přitlačil.

„Nevzdávám se bojů o jakýkoliv post,“ říká překážkář Petr Svoboda.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme