Britská vláda je připravená poslat Kurdům přímé dodávky zbraní

Britská vláda přece jen mění postoj k dění v severním Iráku. Kromě podílu na řešení humanitární krize je teď připravená poskytnout kurdským jednotkám přímé dodávky zbraní. Původně jim chtěla pomoct dopravit jen výzbroj poskytnutou jinými státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakákoli letecká podpora v Iráku by se musela konzultovat s Kurdy a Bagdádem. Na snímku bojovníci kurdských milic pešmerga | Foto: Khalid Mohammed | Zdroj: ČTK

Britský závazek chce dnes unijním partnerům na schůzce v Bruselu oznámit šéf diplomacie Philip Hammond. Změna postoje vzešla z dalšího zasedání vládního krizového štábu Cobra.

Podle deníku Guardian se ale kabinet stále obává opětovného zatažení Británie do konfliktu v Iráku. Zapojení do leteckých úderů na pozice bojovníků Islámského státu prý Londýn neplánuje.

„Islamisté už znovu oprášili rétoriku o amerických a britských křižácích, kteří se vracejí do Iráku. Podobného posílení radikálů se zřejmě Cameronova vláda obává," řekl analytik Nadace Quilliam Haras Rafiq.

Na mimořádné setkání evropských šéfů diplomacie se chystá i Zaorálek

Číst článek

Málikí doufá, že jeho odstoupení zklidní situaci v Iráku

Číst článek

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme