Sazka se vrací k zisku. Loni vydělala přes 834 milionů, hlavně díky Sportce

Společnost Sazka po finančních potížích z předchozích let vydělala v minulém roce přes 834 milionů korun, což je o polovinu více než předloni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sazka | Foto: Filip Jandourek

Firma výsledky podle deníku E15 komentuje tak, že se jí podařilo rozšířit distribuční sítě, zavést nové emise losů a navýšit superjackpot, tedy jeden z jejích hlavních produktů.

„Loňský rok znamenal vrácení důvěry hráčů v naše hry a značku, a tím pádem se vracely do normálu také tržby,“ říká mluvčí Sazky Václav Friedmann.

S vyjádřením společnosti se většinou shodují i odborníci. Potvrzují, že Sazce se začíná po několika letech z pohledu hospodaření opět dařit.

U Sazky je totiž hlavním byznysem Sportka, která podle analytika společnosti Cyrrus Jiřího Šimary přináší firmě až 90 procent z celkových tržeb.

„Všechno ostatní, jako jsou třeba prodeje losů nebo nově Sazka mobil, má pouze doplňkový charakter. Za zlepšeným hospodařením tedy vidím hlavně nárůst sázek u Sportky, a to díky intenzivní marketingové kampani. Podporou je i lepší řízení nákladů v poslední době,“ dodává Šimara.

Peníze pro sportovce

Sazka podporuje český sport, a její lepší hospodaření by se tak mělo odrazit i na částkách pro sportovce, protože tržby i zisk jsou přímo úměrné podpoře mládežnického sportu.

„Ze zákona odvádíme loterijní daň. Její část jsme se rozhodli alokovat přímo ve prospěch Českého olympijského výboru, který tyto peníze rozděluje mezi mládežnický sport. V letošním roce to bude rozhodně více než 200 milionů korun,“ ujišťuje mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Sazka je na českém trhu v loterijním sázení dominantní, její podíl je zhruba 95 procent. Společnosti Tipsport a Fortuna nedávno ukončily svoje konkurenční produkty, takže firmu nemá v tomto směru přímo kdo ohrožovat.

V oblasti kurzových sázek si ale trh rozdělují hlavně Tipsport, Fortuna, Chance a Synot.

Simona Bartošová, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme