Rozřezané tělo v odpadcích v Praze patřilo prostitutce. Vrah ji ubodal při hádce o internet

Kriminalisté zatkli pravděpodobného vraha ženy, jejíž ostatky se našly v červenci v několika třídírnách odpadu v Praze. Čtyřiatřicetiletý Ukrajinec se podle policie k činu přiznal, o rok starší krajanku prý ubodal při hádce. Hrozí mu až 18 let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pouta (ilustrační foto) | Foto: Městská policie Kladno

Celý případ začal v červenci. Pracovníci třídírny v Praze 10 nejdřív našli ve středu 9. července ráno torzo těla bez hlavy a nohou, odpoledne pak v třídírně v Praze 9 našli nohy a hlavu.

Jak uvedl Josef Mareš, šéf oddělení vražd pražské kriminálky, vypátrat totožnost mrtvé se po několika neúspěšných tipech povedlo až díky německé policii, která ženě kdysi odebrala otisky prstů.

Když kriminalisté měli jméno, zjistili, že šlo o Ukrajinku, která se v Česku živila jako prostitutka, a vypátrali její bydliště v Praze 3. Když pak tento týden v pondělí vyslechli její sousedy z obytného domu – muže a ženu – byli už u pravděpodobného vraha. Muž se k činu přiznal, žena v případu vystupuje jako svědek.

Závislý na hrách

Motiv vraždy byl poměrně neobvyklý. Ukrajinec prý v Česku nejprve pracoval, pak však propadl počítačovým hrám. „Přestal pracovat a stal se na počítačových hrách závislý,“ uvedl Mareš.

Když muži kvůli nedostatku peněz odpojili internet, využil toho, že měl přístup do vedlejšího bytu. Ukrajinka ho kdysi poprosila, aby jí vyměnil zámek od dveří do bytu, a když to udělal, pořídil si i kopii jejích klíčů. Když nebyla doma, chodil k ní pak hrát počítačové hry.

Osudová hádka vznikla, když žena svého souseda u počítače nachytala. Muž ji při hádce ubodal. Těla, které rozřezal, se postupně zbavil v dalších dnech.

Tento případ podle Mareše pravděpodobně nesouvisí s ostatními nálezy částí těl, které pražští kriminalisté vyšetřují.

Na mysli měl nález sedmi částí ženského těla, které se začaly postupně objevovat od loňského října, a obdobný případ, který začali pražští kriminalisté vyšetřovat na konci roku 2011.

V obou případech neznají zatím kriminalisté ani totožnost oběti, ani pachatele.

ČTK, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme