Izraelská armáda údajně zasáhla v Gaze školu plnou uprchlíků, 15 jich zemřelo

Asi patnáct lidí zemřelo a desítky utrpěly zranění na jihu Gazy při údajném útoku izraelské armády na místní školu. Oznámilo to ministerstvo zdravotnictví palestinské autonomie. V budově se ukrývalo několik stovek běženců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Palestinský muž drží dívku, která byla raněna při údajném útoku izraelské armády na školu v Gaze | Zdroj: Reuters

Školu zřídila OSN pro palestinské uprchlíky. V současnosti ji využívali lidé jako úkryt před ostřelováním. Izraelská armáda zprávy o útoku prověřuje.

„Většina zraněných jsou děti, některé zemřely. Tady žádní bojovníci nejsou. Izraelská armáda už asi zešílela a vylévá si zlost na civilistech. Zřejmě už ani neví, co dělá,“ říká na místě útoků jeden ze zraněných obyvatel.

Izraelští vojáci pozatýkali asi 150 Palestinců, od kterých se snaží dostat informace o umístění tajných tunelů. V útocích hodlá Izrael pokračovat.

„Musíme zatnout zuby, opřít se do své mise a připravit se na její další fázi,“ pronesl k vojákům ministr obrany Moše Jaalon.

Štěpán Macháček, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme