Řidiči ve Šluknovském výběžku se mohou těšit na lepší silnice

Ústecký kraj má velkou šanci na získání desítek milionů korun na opravy silnic. Ještě před koncem programovacího období totiž dotační úřad Severozápad vyhlásí další výzvy na podávání žádostí. Řidiči ve Šluknovském výběžku by tak mohli mít kvalitnější vozovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

„Jsou to projekty dvou silnic ve Šluknovském výběžku, které byly již v minulosti připraveny, jen se nerealizovaly. Je to silnice II/ 265 z Varnsdorfu na Krásnou Lípu a II/266 z Rumburku na Šluknov,“ vysvětluje vedoucí oboru dopravy ústeckého krajského úřadu Jindřich Franěk.

Práce vyjdou na necelých dvě stě milionů korun. Dalších 50 milionů korun mají stát opravy mostů na silnicích druhých a třetích tříd, které jsou ve vlastnictví kraje.

Přehrát

00:00 / 00:00

O plánovaných investicích do opravy silnic v Ústeckým kraji informoval reportér Jan Bachorík

„11. srpna bude výbor vyhlašovat nové výzvy i v oblasti silnic a počítáme s tím, že Ústecký kraj minimálně tři projekty bude mít, takže doufám, že bude úspěšný i v této oblasti,“ vysvětluje předseda ROPu Severozápad Petr Navrátil z ČSSD.

Celkem plánuje dotační úřad rozdělit zhruba dvě miliardy korun. Vedle silnic podpoří například také opravy ve školách. I přes možné získání desítek milionů korun na opravy silnic je ale v kraji potřeba investovat do vozovek mnohem víc.

„Pokud by si kraj vzal úvěr osm miliard korun a investoval by je do komunikací, tak by dalších 10 až 15 let nemusel kromě sekání a shrabování sněhu do komunikací takřka nic investovat,“ popisuje ideální stav radní pro dopravu Jaroslav Komínek z KSČM.

Právě osm miliard korun je potřebná částka na opravu všech silnic v majetku kraje. Částečné řešení se vedle evropských peněz nabízí také v miliardovém úvěru na opravy silnic, o kterém kraj uvažuje.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme