Jsem rád, že mě oslovil právě Wiler, říká po přestupu florbalista Šebek

Po čtyřech letech strávených v Grünenmattu se mu naskytla možnost přestoupit do slavného klubu. Florbalista Daniel Šebek ve Švýcarsku zůstává, ale jeho novým působištěm bude Wiler. Premiéru v dresu švýcarského mistra si 25letý reprezentační útočník odbyl na 22. ročníku florbalového turnaje Czech Open.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniel Šebek se snaží ohrozit americkou branku.jpg | Foto: ČFbU .

Můžeme mluvit o přestupu léta. Jde o další posun ve vaší florbalové kariéře?

Na nabídku jsem čekal, měl jsem slušnou sezonu. Jsem rád, že mě oslovil právě Wiler, který podle mě patří mezi jeden z top týmů na světě. Parádně to tam funguje, zatím je pro mě všechno nové, budu potřebovat nějaký čas k aklimatizaci.

Jak může člověk za čtyři roky ve Švýcarsku florbalově vyspět?

Přehrát

00:00 / 00:00

O švýcarském angažmá si s Davidem Šebkem povídal Pavel Petr

Odešel jsem ve dvaceti letech, začínal jsem tam sám od nuly. Začal jsem se učit řeč, myslím, že mě to celkově posunulo. Teď už jsem snad připravený na přestup do tak velkého klubu.

Z mladíčka Šebka se tedy stal hráč, který by měl být jedním z tahounů?

Jednoduché to nebude, ale věřím, že když budu tvrdě pracovat, tak to takhle jednou může být.

Ve Švýcarsku to ale není jen o florbale. Jak tam člověk tráví čas mimo florbal?

V týmu je profík jen trenér, ale ve Wileru má každý nějakou smlouvu a práci mají uzpůsobenou k tomu, aby vytížení zvládli. Tohle je bez problémů.

Kolik času během týdne věnujete práci a florbalu?

Když se trénink spojí s individuální přípravou, kterou máme zahrnutou v týdenním plánu, tak máme jen jeden den regenerační, jinak trénujeme každý den. V práci je to různé, někdy tam strávím jen pár hodin denně. Jde to přizpůsobit.

Florbalista Tomašík se vrací po zranění. Za Švédy zaostáváme, vidí

Číst článek

Jaké profesi se ve Švýcarsku věnujete?

Dělám ve firmě, která vyrábí elektrokola. Jsem tam třetím rokem a poté, co jsem se naučil jazyk, jsem dostal novou pozici. Hlídám kvalitu kol.

Zmínil jste, že jste do Švýcarska odcházel ve dvaceti letech. Je to pro člověka snadnější, aby se lépe adaptoval na jiné prostředí?

Pro mě asi ano, z Prahy jsem odešel hned po studiu na škole. První rok, který je nejtěžší, jsem nějak překousal. Jakmile se člověk naučí v zemi žít a naučí se řeč, tak je to v pohodě. Jde hlavně o začátek.

Co plánujete dál ve florbalové kariéře? Teď působíte ve Wileru, ale neláká vás angažmá ve Švédsku, nebo Finsku?

Finsko mě nikdy moc nelákalo, Švédsko je takovou florbalovou NHL. To by mě někdy v budoucnu lákalo, nyní se soustředím pouze na Wiler. V jeho dresu se chci ukázat.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme