V Kobeřicích vybudovali obecní zkušebnu. Střídá se tam dechovka s death metalem

Bývalé sídlo firmy přebudoval obecní úřad v Kobeřicích na Hlučínsku na dobře odhlučněnou a prostornou zkušebnu. Vůbec se nestará o provoz, přesto si kapely předávají prostory vždy uklizené a připravené pro další hudební seskupení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kobeřanka v S1

Kobeřanka v S1 | Foto: F. Tichý

„Široko daleko nic takového není. Zkušebna je nadstandardní,“ chválí zázemí obecní zkušebny Miroslav Panoc, kapelník Kobeřanky.

Rozpis zkušebny je na internetu, kde se šéfové kapel rezervují jednotlivé termíny. O prostor se starají výhradně hudebníci, obec se o provoz zajímat nemusí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Unikátní zkušebnu navštívil reportér ČRo Maritn Knitl

„Kapely mají své úklidy. Obec to řešit nebude. I když si něco rozbije, tak si to musí muzikanti zaplatit sami,“ vysvětluje šéf místní dechovky.

V jednotlivých termínech se střídají různé styly. „Jsou tu beatové a rockové kapely. Je tu dokonce i death metal. Musím kluky pochválit, protože když jsme cvičili na CD, vyšli nám vstříc,“ chválí ostatní muzikanty Miroslav Panoc.

Minimálně šest kapel, které se ve zkušebně střídají, se dělí také o obecní bicí. Ani bubny však nejsou tři kroky za zkušebnou vůbec slyšet.

Martin Knitl, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme