Těžkým zápasem v Gruzii vstupují čeští basketbalisté do kvalifikace ME

Čeští basketbalisté dnes vstupují do kvalifikace mistrovství Evropy 2015. V zápase na půdě Gruzie projde ostrou prověrkou jejich fyzická i psychická odolnost. Klid do dnešního zápasu přinesla nová smlouva Pavlu Pumrlovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Nymburka na tréninku - Pavel Pumprla, Michal Křemen, Eugene Lawrence | Foto: David Kubíček

„Byl jsem rád, takže jsem hned podepsal zpátky. Hrát v takové lize tolik minut je super,“ pochvaluje si Pavel Pumrpla prodloužení smlouvy v Obradoiru, ke kterému došlo teprve minulý týden.

Ve španělské ACB lize tak bude nastupovat třetím rokem a velká porce minut, kterou tradičně stráví v zápasech nejlepší evropské ligy, by se měla promítnout i na jeho vystoupení v reprezentačním dresu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Určitě bude nejtěžší urvat výhru v Tbilisi, ale musíme se o to pokusit, říká Tomáš Satoranský

Hodně stresu s novou smlouvou zažil přes léto i Tomáš Satoranský. Největší hvězda současného českého týmu dlouho zvažovala odchod do NBA a nakonec zakotvila na exkluzivní euroligové adrese, tedy ve španělské Barceloně.

„Tím, že jsem celou dobu čekal, kdy se podepíše můj kontrakt a nemohl jsem se hned připojit k reprezentaci, tak jsem se musel individuálně připravovat. Teď už jsem se snad do formy dostal a cítím se velice dobře,“ slibuje Satoranský.

Společně s Pumrplou nastříleli loni na mistrovství Evropy Gruzii 30 bodů a za podobný příspěvek by se oba nezlobili ani dnes. Duel na půdě soupeře bude ale extrémně těžký.

„Spoluhráč z Gruzie mi říkal, že tam chodí až 12000 lidí. Na to se musíme připravit. Určitě bude nejtěžší urvat výhru z Tbilisi, ale musíme se o to pokusit.“

Pokoušet se o to začne český tým od 17 hodin středoevropského času, kdy se také projeví, zda nové kontrakty přinesly hlavním tahounům v českém dresu tolik potřebný klid do důležitých reprezentačních bitev.

Mnohé už ale naznačilo 34 bodů Satoranského v posledních dvou přípravných zápasech proti Nizozemsku.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme