Spojené státy možná zasáhnou proti Islámskému státu i v Sýrii

Pentagon nevyloučil, že by proti organizaci Islámský stát mohl udeřit i v Sýrii. Podle šéfa sboru náčelníků generálních štábů Martina Dempseyho americké letecké údery pomohly iráckým Kurdům posílit jejich pozice proti džihádistům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký ministr obrany Chuck Hagel

Americký ministr obrany Chuck Hagel | Zdroj: Reuters

Ti se ale podle Pentagonu mohou přeskupit, mimo jiné právě v sousední Sýrii, a znovu zaútočit. Podle amerického ministra obrany Chucka Hagela představují tito extrémní islamisté bezprecedentní hrozbu.

„Islámský stát je propracovaná a velmi dobře financovaná skupina, jaká zatím nemá obdoby. Jsou to víc než jen teroristé. Mají vlastní ideologii, velmi dobrou vojenskou strategii a finanční zdroje. Musíme se proto připravit na cokoli a být schopni naprosto chladně odpovědět,“ uvádí Hagel.

USA podnikají nálety na pozice Islámského státu v Iráku přibližně dva týdny. Díky tomu se iráckým Kurdům podařilo znovu získat pod kontrolu významnou přehradu u Mosulu.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme