Je to 1. kauza, ale jsme připraveni, říká sekretář ČSLH Martin Urban

V juniorské hokejové extralize se řeší podezření z pokusu o ovlivnění výsledku utkání. Zápas 3. kola extraligy juniorů mezi Litvínovem a Českými Budějovicemi byl kvůli tomu odložen, Český svaz ledního hokeje, který soutěž řídí, se s takovýmto případem setkal poprvé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Urban, generální sekretář ČSLH | Foto: Vojtěch Bureš | Zdroj: Český rozhlas

„Utkání mělo být odehráno v 17 hodin 30 minut, prezident ČSLH obdržel od litvínovského klubu oznámení asi o hodinu dříve. Okamžitě mě kontaktoval a rozhodnutí bylo velmi rychlé. Neměli jsme žádné konkrétní údaje, pouze nám byla přečtena korespondence, ale i tak jsme se rozhodli, že utkání nesmí být sehráno,“ vysvětluje generální sekretář hokejového svazu Martin Urban.

Náhradní termín zápasu zatím nebyl určen. Svaz zároveň požádal litvínovský klub, aby celou záležitost předal policii.

Přehrát

00:00 / 00:00

S generálním sekretářem ČSLH Martinem Urbanem mluvil Vladimír Kroc

O dalším postupu má ČSLH jasno. „Za 11 let, co jsem ve své funkci, jsem se takovým případem nesetkal, ale naše řády na to pamatují. Máme zřízené orgány, příslušné komise, pamatuje na to i disciplinární řád. Určitě se tím budeme zabývat, hlavně ve spolupráci s českobudějovickým klubem,“ nastiňuje Urban.

Když se něco podobného stalo ve fotbale, disciplinární komise nechtěla záležitost řešit do vyšetření policií. „Je to první kauza, musíme si sednout a poradit. Nemůžeme se plést do trestně-právní roviny, ta přísluší orgánům činným v trestním řízení. Můžeme se pohybovat v rámci našich řádů,“ upozorňuje sekretář svazu.

Celou záležitost nahlásil vedení svého klubu litvínovský brankář. „Je to naprosto v pořádku. Pokud by tak neučinil, bylo by to stejným proviněním, jako opačný případ,“ říká Martin Urban.

To českobudějovický mladík si svým chováním pěkně zavařil. Pokud se prokáže, že se opravdu snažil ovlivnit výsledek zápasu, může to pro něho znamenat možná i konec kariéry.

Odložený hokejový zápas šetří policie. Kluby nehodlají ovlivňování tolerovat

Číst článek

„Máme málo informací a vyšetřování bude teprve probíhat. V disciplinárním řádu je za takovýto čin rozmezí zastavení činnosti až na 18 měsíců nebo vyloučení z činnosti vůbec.“

„Myslím si, že se spíš jednalo o klukovinu a špatný vtip. Nicméně celá kauza je nebezpečná tím, že ničí pověst českobudějovického klubu, Juniorské extraligy i ledního hokeje, takže se jí určitě budeme zabývat,“ slibuje funkcionář.

Nová opatření ale ČSLH zavádět nebude. „Nejsou potřeba. Je to jediný případ, a pokud bude prokázán, bude náležitě potrestán,“ dodává Martin Urban.

Vladimír Kroc, Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme