FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Letadla z Prahy létají do Tel Avivu zatím podle původních plánů

Do izraelského Tel Avivu létají zatím České aerolinie beze změn. Ve středu večer vypravilo pražské letiště Václava Havla do země tři spoje. Některé zahraniční společnosti ale lety do Tel Avivu ruší kvůli obavám o bezpečnost. Na začátku týdne totiž palestinské radikální hnutí Hamas vypálilo raketu, která skončila blízko telavivského letiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus A320 ČSA | Foto: Letiště Václava Havla Praha

České aerolinie zatím rušení letů do Tel Avivu nemají v plánu. Prý jsou v neustálém kontaktu s bezpečnostními složkami Česka i Izraele a aktuální situaci konzultují s kolegy na izraelském letišti.

„Podle aktuálních informací České aerolinie nadále budou pokračovat v operování letů do Tel Avivu,“ říká mluvčí ČSA Daniel Šabík.

Zástupci leteckých společností na pražském letišti potvrdili, že jejich zákazníci lety do Tel Avivu neruší a ani se příliš neptají na bezpečnostní situaci v zemi. Ve frontě u odbavovacích přepážek byli hlavně cizinci.

Například mladý izraelský pár se letu nebál. Pro někoho, kdo v zemi nežije, se prý může cesta zdát nebezpečná, pro ně je to ale návrat domů. Stejně jako pro většinu dalších cestujících, kteří opouštěli pražské letiště.

Americké letecké společnosti nebudou do Tel Avivu létat dalších 24 hodin, tamní letecký úřad jim to zakázal. Stejně tak se zachovaly i Turkish Airlines a společnost Wizz Air. Naopak spoje do země dál posílají British Airways nebo ruský Aeroflot.

Eliška Malínská, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme