Rusko trvá na bezpodmínečném zastavení bojů na Ukrajině

Podle šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova je hlavním předpokladem řešení konfliktu na východní Ukrajině bezpodmínečné zastavení palby z obou stran. Prohlásil to po návratu z berlínské schůzky ministrů zahraničí Ruska, Ukrajiny, Německa a Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov | Zdroj: Reuters

Ministři zahraničí budou dál projednávat možnost uzavření písemných dohod o ukončení bojů na východě Ukrajiny, řekl Sergej Lavrov na dnešní tiskové konferenci.

Zopakoval, že žádné ruské jednotky nepřekročily hranici s Ukrajinou a pohyby vojsk kolem ukrajinské hranice mají pouze bezpečnostní charakter.

Ruský ministr zahraničí také uvedl, že s kolegy v Berlíně dosáhli určitého pokroku: Shodli se, že Rusko může Ukrajině poskytnout humanitární pomoc. Další vývoj závisí na bojujících stranách:

Raketový útok na konvoj s uprchlíky na východní Ukrajině nepřežily desítky lidí

Číst článek

„Příměří musí být bezpodmínečné. Ukrajinští kolegové ale bohužel dál vznášejí různé podmínky, které jsou dost nejasné - včetně - jak říkají - zajištění neproniknutelnosti hranic,“ řekl Lavrov.

Vyzval poté západní země, aby vyvinuly nátlak na Kyjev a přiměly ho uzavřít příměří.

Martin Dorazín, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme