Ve vedení Microsoftu končí generální ředitel Steve Ballmer. Pracoval tam posledních 35 let

Generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer po 35 letech práce oznámil, že společnost Microsoft definitivně opouští. Ballmer se stal novým majitelem basketbalového klubu Los Angeles Clippers. Radu opouští proto, aby se mohl více věnovat svému novému projektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steve Ballmer | Zdroj: Reuters

Steve Ballmer pracoval pro Microsoft od roku 1980 a od roku 2000 byl generálním ředitelem společnosti.

„Firma se dostala do stavu, kdy zaměstnanci uvnitř bojovali mezi sebou. Místo toho, aby se soustředili na výrobu co nejlepšího produktu, tak byli vnitřními regulemi nuceni soupeřit mezi sebou,“ hodnotí končící období redaktor serveru Technet.cz Jan Kužník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Působení Steva Ballmera v čele Microsoftu zhodnotil redaktor serveru Technet.cz Jan Kužník

Firma podle něj tehdy spoléhala na svou dosud neotřesitelnou pozici na trhu. „Nestihla dostatečně včas naskočit do rozjetého vlaku internetu a mobilních zařízení,“ dodává.

Na začátku roku vystřídal Steva Ballmera v pozici generálního ředitele Satya Nadella. Podle Kužníka nastolil jiný kurz, čím dál víc je slyšet heslo „Mobile Firts“ (mobilní technologie jako první).

„Firma se čím dál víc orientuje nejen na svou platformu Windows a Windows Phone, ale své úspěšné produkty jako OneNote nebo Office rozšiřuje i na ostatní platformy, aby je využívali i uživatelé jiných operačních systémů, než je Windows,“ doplnil Kužník.

Steve Ballmer tým Clippers koupil za rekordní částku dvou miliard dolarů, což je čtyřikrát víc, než kdo kdy za tým NBA zaplatil.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme