Hradečtí strážníci pořádají sbírku oblečení pro děti z azylového domu

Strážníci Městské policie Hradec Králové chtějí pomoci dětem ve složité životní situaci. Vyhlásili proto mezi sebou sbírku oblečení, které odvezou do Azylového domu pro matky s dětmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Lochovicích stojí první azylový dům na Hořovicku | Foto: Petr Kološ

„Víme, že nemalá část maminek s dětmi je tam proto, že jsou třeba obětí domácího násilí, kdy musely narychlo opustit domov jenom s malým sbaleným ranečkem a dítětem. A jsou situace, kdy ocení každou takovouto pomoc,“ vysvětluje důvody sbírky Ivan Dubec, vedoucí oddělení prevence hradecké městské policie.

Sbírka je zaměřená na děti do deseti let, a strážníci tak nosí věci jak pro novorozence, tak i pro školáky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sbírce hradeckých strážníků natáčel redaktor Václav Plecháček

„Pyžamka, tepláčky, zimní oblečení, mikiny – no všechno. Aby děti těchto maminek, které se dostaly do tíživých situací, měly aspoň pár věcí,“ říká Martina Lorenzová, která přinesla málo nošené oblečení, z něhož její dcera i neteř už vyrostly.

Sbírka skončí 20. září a oblečení pak strážníci odnesou do Domova pro matky s dětmi. Jeho vedoucí Zděňka Koutníková říká, že s nadcházejícím podzimem by přišlo vhod hlavně teplejší oblečení i boty.

„Určitě toto všechno by bylo velkou pomocí pro naše děti, kterých tady momentálně máme 40. V každém případě jsme velmi vděční.“

Podobných akcí pořádají hradečtí strážníci víc. Sbírají například víčka pro postižené děti a svými penězi také pomohli vystudovat dívce v Indii.

Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme