Skupina mladíků napadla a zbila primátora Českých Budějovic

Primátora Českých Budějovic Juraje Thomu (Občané pro Budějovice) zbila v neděli ráno skupina mladíků. Nejprve ho napadla slovně, pak fyzicky. Thoma musel být po potyčce převezen do nemocnice, nyní je v pracovní neschopnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Juraj Thoma (Občané pro Budějovice) | Foto: Tomáš Adamec

Podle jihočeského policejního mluvčího Jiřího Matznera policie totožnost útočníků zná.

„Zatím je tento případ v samém prvopočátku, takže nebudeme uvádět ani konkrétní trestné činy, pro které je případ prověřován, ani totožnost osob, kterých se tento incident týká,“ uvedl Matzner.

Incident se stal v neděli ráno v centru města v Biskupské ulici. Policisté po něm zadrželi dva muže ve věku 22 let. Primátor je nyní v pracovní neschopnosti a chystá se k události vydat tiskové prohlášení.

Juraj Thoma vykonává funkci českobudějovického primátora ve druhém volebním období. Nejprve byl v čele města jako člen ODS, v červnu roku 2010 jej však českobudějovičtí občanští demokraté z místa primátora odvolali a Thoma stranu opustil.

V podzimních komunálních volbách povede jako lídr kandidátku Občanů pro Budějovice. Toto hnutí Thoma po odchodu z ODS spoluzaložil a v říjnu 2010 s ním ve volbách vyhrál.

Martin Hromádka, Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme